Kuidas saad Sina oma perekonna ajaloo jäädvustamisele kaasa aidata?Sellele küsimusele otsiti vastuseid 6. aprillil toimunud koolituspäeval „Perekonna vanade fotode jäädvustamine“.
Koolituspäev oli pühendatud pere ja kodukoha vanade fotode uurimisele, jäädvustamisele ja eksponeerimisele. Koolitaja Katrin Uudeküll jagas näpunäiteid ka tuleviku fotode jäädvustamiseks, et säilitada ajaloopärandit järgmistele põlvkondadele.

Tarkuseteri koolituspäevalt:

  • Kirjuta vanadele fotodele taha nimed, aasta ja koht kus foto on tehtud!
  •  Tee perepilte, portreefotosid ja fotosid põlvkondade kaupa, et sinust jääks mälestus nii endale kui ka järeltulevatele põlvedele!
  • Ära hävita vanu fotosid – kui sa ei tunne fotol olevaid inimesi või olusid, siis võib keegi teine teada ja neist huvitatud olla!
  • Igal tehtud fotol olgu mõte!
  • Ilmutage fotosid ja pange need albumisse – ilus mälestus pikkadeks aastakümneteks!

Koolituste sarja “Kodukoha lugu faktides ja fotodel” eesmärgiks on aidata huvilistel alustada enda põlvnemise uurimise ning perekonna ja kodukoha ajaloo kirjapanemisega.
Koolituste sari lõpeb 28. aprillil Harjumaa Muuseumi külastuspäevaga, kus lisaks muuseumile ja näitustele tutvustatakse ka muuseumi raamatukogu ja fondi.

Mäletamine on oluline ning mineviku kirjapanemine on üks elamise osa!

Info ja registreerimine kerli@harjuloogiline.ee, 56 49 48 47

Koolitused toimuvad Kohaliku Omaalgatuse Programmi toel

Kategooriad: Ajalugu, Blog, Projektid