Katkend Nissi kirikuraamatustMTÜ Harju Loogiline poolt korraldatav koolituste sari “Kodukoha lugu faktides ja fotodel” alustas 24. märtsil koduloo ja perekonna (suguvõsa) uurimise koolituspäevaga.
Eesti Genealoogia Seltsi esimees Raivo Maine jagas teadmisi ja kogemusi suguvõsa uurimisest: mida ja kuidas otsida, kuidas uurida ja kuidas lõpptulemusi vormistada.
Koolituspäev oli sisukas ja äärmiselt põnev. Algajad suguvõsa uurijaid said aimu ka sellest, miks uurija oluliseks omaduseks on avatud ja osalt ka loominguline mõtlemine mille lahutamatuks osaks peab olema krtiitiline meel ja seda mis kuupäev võiks olla näiteks 13B52.
Kodukoha ja oma perekonna/suguvõsa ajaloo tundmine on oluline väärtus, millele inimesed ei oska tihti piisavalt tähelepanu pöörata või pööratakse tähelepanu alles siis kui on liiga hilja – ei ole enam inimesi kes teaksid ja räägiksid. Samas on iseenda identiteedi väärtustamise jaoks oluline teada kes olid meie esivanemad ja milline on just minu kodukoha ajalugu.
Koolituste sarja “Kodukoha lugu faktides ja fotodel” eesmärgiks on aidata huvilistel alustada enda põlvnemise uurimise ning perekonna ja kodukoha ajaloo kirjapanemisega.
Järgmine koolituspäev „Perekonna vanade fotode jäädvustamine“ toimub Laitse Seltsimajas 6. aprill 2013.a algusega kell 12.00 ning on pühendatud pere ja kodukoha vanade fotode uurimisele, jäädvustamisele ja eksponeerimisele, samuti antakse näpunäiteid tuleviku fotode jäädvustamiseks, et säilitada ajaloopärandit järgmistele põlvkondadele. Koolitust viib läbi Katrin Uudeküll (Asjalik OÜ).

Mäletamine on oluline ning mineviku kirjapanemine on üks elamise osa!
Tule osalema!
Info ja registreerimine kerli@harjuloogiline.ee, 56 49 48 47

Õpitoad toimuvad Kohaliku Omaalgatuse Programmi toel

Kategooriad: Ajalugu, Blog, Projektid